Yazdır
PDF

 

Laser Mikrosan 2001 yılında Elektronik Mühendisi İhsan Namaz tarafından Tekirdağ’da kurulmuştur. Trakya bölgesinde pirinç yetiştiricilerinin tarla tesviyesinde yaşamış oldukları sıkıntıları ve orantısız sulamadan kaynaklanan verim kayıplarını değerlendirdikten sonra İhsan Namaz çiftçilerimize ve diğer sektörlerdeki kullanıcılara saha tesviyesinde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahip lazer alıcı ünitesi ve lazer kontrol kutusu kazandırmak için çalışmalarına başlamıştır. Araştırmaları sonucunda Türkiye’nin ilk ve tek yerli malı 360° lazer alıcı ünitesi LR900–3 ve lazer kontrol kutusu LM 900–3’ ü çiftçilerimizin hizmetine sunarak sektöre ilk adımını atmıştır. Elektronik üretimiyle beraber deneyimlerini mekanik lazer üretiminde de sürdürdükten sonra günümüze kadar dünyanın lider lazer transmitter markalarının da distribütörlüğüne devam etmiştir.

Laser Mikrosan yılların verdiği deneyim ile son kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede, modern teknolojilerin takip edilip uygulanmasıyla ürünlerini satışa sunmaktadır. Firmamız, Trakya bölgesi başta olmak üzere Türkiye’de 10 yıldır çiftçilere ve diğer sektörlerdeki lazer kullanıcılarına 7/24 kusursuz satış ve servis hizmeti sunmanın beraberinde uluslararası arenada 10’dan fazla ülkeye ürünlerini pazarlamanın gururunu duymaktadır. Tasarımı ve üretimi patentiyle firmamıza ait olan 360 derece lazer alıcısı ve araç içi lazer kontrol kutusu şirketimizin tarım sektöründeki yılların verdiği deneyimiyle en gelişmiş halini almış ve uluslararası rekabette rakipleri arasında en çok tercih edilen marka ve model durumuna gelmiştir.

Laser Mikrosan kısa vadeli hedefleri arasında yer alan çift valf çıkışlı, elektronik mast kontrollü ve hassasiyet ayarlı LM-LR 205 M modelini yakın zamanda satışa sunmuştur. Şirketimizin uzun vadeli hedefleri arasında yer alan lazer transmitter cihaz üretimi ve satış ağı kurulması için gerekli temeller atılmış, İsveç menşeli Ama Laser firmasıyla ortaklık kurularak Ama Laser Mikrosan markası oluşturulmuş, DL 50, DL 100 ve DL 150 modellerinin satışına başlanmıştır. Mevcut ürünlerimizin yanında saha çalışmalarında kullanıcılara yeni ürünler kazandırmak amacıyla GPS sektöründe lider GARMIN firmasıyla Trakya bölge satış bayiliği için anlaşma sağlanmış ve el tipi GPS modellerinin satışına başlanmıştır.

Laser Mikrosan %100 Türk sermayesiyle, yerli malı üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edecektir...